عادّی مذاکره بازیکن استقلال جابر انصاری

عادّی: مذاکره بازیکن استقلال جابر انصاری نقل و انتقالات باشگاه استقلال پرسپولیس بازیکنان تیم

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی هیچ برنامه‌ای جهت دیدار با وزیر خارجه آمریکا ندارم/ واشنگتن نشان داد به تعهداتش پایبند نیست ، ظریف

وزیر امور خارجه کشورمان می‌گوید در شرایطی هستیم که حتی متحدان آمریکا نمی‌توانند به تعهدات ایالات متحده اعتماد کنند.

هیچ برنامه‌ای جهت دیدار با وزیر خارجه آمریکا ندارم/ واشنگتن نشان داد به تعهداتش پایبند نیست ، ظریف

ظریف: هیچ برنامه ای جهت دیدار با وزیر خارجه آمریکا ندارم/ واشنگتن نشان داد به تعهداتش پایبند نیست

عبارات مهم : ایران

وزیر امور خارجه کشورمان می گوید در شرایطی هستیم که حتی متحدان آمریکا نمی توانند به تعهدات ایالات متحده اعتماد کنند.

به گزارش تسنیم، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان بعد از امضای اسناد الحاق کشور عزیزمان ایران به پیمان مودت و همکاری اتحادیه جنوب شرق آسیا (TAC) در سخنانی گفت: کشور عزیزمان ایران با امضای این اسناد رسما به این توافقنامه پیوست؛ همکاری های کشور عزیزمان ایران و آ سه آن از این پس، بیش از پیش امکان پذیر می شود؛ اگر چه کشور عزیزمان ایران در گذشته نیز با کشورهای آسه آن همکاری خوبی داشته هست. ولی از این بعد این امکان جهت کشور عزیزمان ایران فراهم می شود تا به عنوان یک کشور مهم در منطقه به پنجمین قدرت اقتصادی دنیا و همچنین بلوک اقتصادی مهم منطقه جنوب شرق اسیا با تجربه ای موفق، نزدیکتر شود.

هیچ برنامه‌ای جهت دیدار با وزیر خارجه آمریکا ندارم/ واشنگتن نشان داد به تعهداتش پایبند نیست ، ظریف

ظریف در ادامه افزود: از این وقت همچنین جهت دیدارهای دوجانبه متعدد در حاشیه اجلاس وزیران امورخارجه آسه آن استفاده شد … ملاقات های خوبی با کشورهای میهمان و طرف گفت وگو با آسه آن داشتم و با تعدادی دیگر نیز دیدار خواهم داشت.

وزیر امورخارجه کشورمان تاکید کرد: از وقت این دیدارها جهت شرح اوضاع کنونی، خروج آمریکا از برجام و فشارهای غیرقانونی که آمریکا بر اعضای شرکت ملل می آورد تا با قطعنامه های شرکت ملل مقابله کند، استفاده شد و حضور در این اجلاس همچنین فرصتی جهت بحث در مورد نحوه گسترش روابط دو جانبه کشور عزیزمان ایران با این کشورها بود.

وزیر امور خارجه کشورمان می‌گوید در شرایطی هستیم که حتی متحدان آمریکا نمی‌توانند به تعهدات ایالات متحده اعتماد کنند.

وی تاکید کرد: توصیه بسیار مهم در تمام دیدارهایی که با نخست وزیر سنگاپور و تمام وزیران امورخارجه داشتم این بود که همگی بر عزم خود جهت حفظ برجام و استفاده از راهکارهای نوآورانه جهت ادامه گسترش روابط اقتصادی خود با کشور عزیزمان ایران تاکید کردند.

ظریف که با ایرنا گفتگو می کرد، افزود: آسه آن امسال دو شعار مقاومت و نوآوری دارد که هر دو این شعارها در شرایط کنونی ما بسیار مهم است و نشان دهنده این واقعیت است که سیاست های یکجانبه گرایانه که مغایر با نظم بین المللی است کشورها را ناگزیر کرده تا کارها مرتبط با مقاوم سازی جهت مقابله با این گونه سیاست ها را مورد پیگیری قرار دهند.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشور عزیزمان ایران گفت: ما این واقعیت را در سراسر دنیا و در روابط دو جانبه مشاهده کردیم که به دو عنصر مقاومت و نوآوری بسیار نیازمندیم و کشورهای دیگر با همین سیاست ها امور را دنبال می کنند و وزیر امور خارجه ژاپن نیز امروز در دیدار دوجانبه بر همین عنوان تاکید داشت.

هیچ برنامه‌ای جهت دیدار با وزیر خارجه آمریکا ندارم/ واشنگتن نشان داد به تعهداتش پایبند نیست ، ظریف

ظریف دربخش دیگری از این مصاحبه گفت: باتوجه به نزدیک شدن اجرای نخستین گروه از تحریم های آمریکا مجموعه ای از کشورها در تمام قاره های متفاوت دنیا این آمادگی را دارند که در رویارویی با این تحریم ها روش هایی را پیدا کنند که بتوانند در برابر با فشارهای آمریکا مقاوم باشند و از نوآوری ها جهت ادامه سیاست های خود استفاده کنند.

وی تاکید کرد: تمام مقام های ارشد طرف گفت وگو با کشور عزیزمان ایران منافع خود را در حفظ برجام و استمرار روابط و گسترش روابط با کشور عزیزمان ایران می دانند.

وزیر امور خارجه کشورمان می‌گوید در شرایطی هستیم که حتی متحدان آمریکا نمی‌توانند به تعهدات ایالات متحده اعتماد کنند.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: تمام کشورهایی که با مسئولان آن دیدار و گفت وگو داشتم بر حفظ استقلال خود از سیاست های آمریکا در مورد برجام و حفظ آن به عنوان یک دستاورد دیپلماتیک تاکید دارند.

وی افزود: توصیه قابل توجه بحث فشارهای امریکا بر بخش شخصی است که دولت ها ابزاری جهت کنترل بخش شخصی یا ندارند و یا محدود است و لذا باید کشور عزیزمان ایران و کشورهای دیگر بخش های شخصی را توانمند کنند تا بتوانند جهت ادامه و گسترش روابط با کشور عزیزمان ایران تصمیم بگیرند.

هیچ برنامه‌ای جهت دیدار با وزیر خارجه آمریکا ندارم/ واشنگتن نشان داد به تعهداتش پایبند نیست ، ظریف

ظریف همچنین تاکید کرد، هیچ برنامه ای جهت دیدار با مایک پمپئو – وزیر خارجه آمریکا – در حاشیه این اجلاس وجود ندارد و قرار نیست دیداری باشد.

وی توضیح داد: دیدار با آمریکا کم نداشتیم، شاید دوسال بیشترین دیدار را با آمریکایی ها داشتیم، ولی دولت کنونی نشان داده که به تعهدات خود پایبند نیست و دیدار جهت دیدار معنا ندارد و آمریکایی ها باید نشان دهند که دیدارها به توافقی منجر می شود که این توافق ها رعایت می شود.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان خاطرنشان کرد: بنابراین، بی اعتمادی نسبت به تعهد آمریکا واقعیتی است که نه فقط در کشور عزیزمان ایران بلکه درهمه دنیا وجود دارد و توصیه دوم این است که اعتیاد آمریکا به تحریم هست. آمریکا امروز دو وزیرِ یک کشور متحد خود در ناتو – ترکیه – را تحریم کرده که دخالت در امور داخلی این کشور است و نشان دهنده این واقعیت است که دولت کنونی آمریکا هیچ حدودی جهت سیاست های غیرقانونی خود و اعتیاد به تحریم نمی شناسد.

ظریف افزود: همه دنیا به این نتیجه باید برسند که باید برخورد جمعی با این گونه سیاست ها انجام شود.

وزیرامورخارجه کشور عزیزمان ایران تاکید کرد: در شرایطی هستیم که حتی متحدان آمریکا نمی توانند به تعهدات آمریکا اعتماد کنند.

وی افزود: خروج آمریکا از پیمان های پاریس، نفتا، تی پی پی، همه اینها مجموعا شرایطی را ایجاد کرده که بیانگر این عنوان است که امریکا باید این آمادگی را داشته باشد که اولا براساس احترام گفت وگو کند و ثانیا اینکه فشار و گفت وگو دو عنصر غیرقابل جمع هستند.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشور عزیزمان ایران گفت: آمریکا باید یکی را گزینش کند و باید نشان دهد که به نتیجه گفت وگو پایبند است ولی تاکنون نشان داده که به نتیجه های پایبند نیست. بنابراین این ها موانع عمده ای است که بیانگر آن است که بیانات اخیر آمریکا زیاد شبیه یک نمایش تبلیغاتی بوده تا یک حرکت سیاسی باشد.

واژه های کلیدی: ایران | سیاست | آمریکا | آمریکایی | وزیر امورخارجه | وزیر امور خارجه | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs